No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
DRM50110
Specifications
| Core Length | 599 mm |
| Core Width | 353 mm |
| Core Depth | 18 mm |
| Material | Aluminium |
| Frame Material | Plastic |
| for OE number | 164000D200 |
| Gross Weight | 4258 g |
| alternative item | - |
Shipping Details
| Weight | 3.214 Kg |
| Weight Volumetric | 12.856 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | United Kingdom |
No longer available
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
TOYOTA
Cross-Reference Numbers
AURADIA
KTO403
AVA Clever Choice
BEHR HELLA SERVICE
8MK376900321
JDEUS
RA0280090
MAGNETI MARELLI
BM772
NISSENS
64646
NRF
TOYOTA
164000D200
164000D210
VALEO
Fit Vehicles
TOYOTA
25 vehicles
AVENSIS
2003 - 2008
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| AVENSIS Estate (_T25_) 1.6 VVT-i (ZZT250_, ZZT250R) | 2003-04 - 2008-11 | 81 | 110 | 1598 | |
| AVENSIS Estate (_T25_) 1.8 VVT-i (ZZT251_, ZZT251R) | 2003-04 - 2008-11 | 95 | 129 | 1794 | |
| AVENSIS Saloon (_T25_) 1.6 VVT-i (ZZT250_, ZZT250R) | 2003-04 - 2008-11 | 81 | 110 | 1598 | |
| AVENSIS Saloon (_T25_) 1.8 VVT-i (ZZT251_, ZZT251R) | 2003-04 - 2008-11 | 95 | 129 | 1794 | |
| AVENSIS (_T25_) 1.6 VVT-i (ZZT250_, ZZT250R) | 2003-04 - 2008-11 | 81 | 110 | 1598 | |
| AVENSIS (_T25_) 1.8 VVT-i (ZZT251_, ZZT251R) | 2003-03 - 2008-10 | 95 | 129 | 1794 |
COROLLA
1999 - 2009
Alternatives
€61.31
Dispatch on next business day
€55.76
Dispatch on next business day
€56.70
Dispatch on next business day
€52.31
Dispatch on next business day
€57.71
Dispatch on next business day