DENSO T14PR-U15 Spark Plug
T14PR-U15 - Spark Plug
No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
T14PR-U
  Dimensions and size
Diameter 14 mm
Specifications
Spark Plug 1 - Earthed Electrode
Spark Plug Nickel Middle Electrode
Electrode Gap 1.5 mm
Thread Size M14x1.25
Thread Length 11.2 mm
Connector type Solid SAE
Spanner Size 16 mm
Tightening Torque 22 Nm