Specifications
| Core Length | 600 mm |
| Core Width | 359 mm |
| Core Depth | 32 mm |
| Transmission Type | Manual Transmission |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
| Cooling fins material | Aluminium |
| for OE number | 1300208 |
| Assy./disassy. by qualified personnel required! |
Shipping Details
| Weight | 4.022 Kg |
| Weight Volumetric | 12.066 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | China |
€42.96
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
AKS DASIS
150046N
AVA Clever Choice
OL2252
OLA2252
BEHR HELLA SERVICE
8MK376713-001
8MK376713-004
FRIGAIR
0107.3063
GENERAL MOTORS
1300208
91922578
HART
602 100
620 276
JDEUS
RA0200820
KAGER
31-0807
KAMOKA
KLOKKERHOLM
5051302293
MAGNETI MARELLI
350214000000
MAXGEAR
OPEL
1300208
9192578
POLCAR
556008B2
PRASCO
OP017R001
SRLine
550808-3
550808-4
550808D4
556008-2
THERMOTEC
VAUXHALL
1300208
9192578
Fit Vehicles
OPEL
51 vehicles
ASTRA
1998 - 2005
ZAFIRA
1999 - 2005
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| ZAFIRA A MPV (T98) 1.8 16V (F75) | 2000-09 - 2005-06 | 92 | 125 | 1796 | |
| ZAFIRA A MPV (T98) 2.0 DI 16V (F75) | 1999-07 - 2005-06 | 60 | 82 | 1995 | |
| ZAFIRA A MPV (T98) 2.0 DTI 16V (F75) | 2000-09 - 2005-06 | 74 | 101 | 1995 | |
| ZAFIRA A MPV (T98) 2.0 OPC (F75) | 2001-09 - 2005-06 | 141 | 192 | 1998 | |
| ZAFIRA A MPV (T98) 2.0 OPC (F75) | 2002-11 - 2005-06 | 147 | 200 | 1998 | |
| ZAFIRA A MPV (T98) 2.2 16V (F75) | 2000-09 - 2005-06 | 108 | 147 | 2198 | |
| ZAFIRA A MPV (T98) 2.2 DTI 16V (F75) | 2002-01 - 2005-06 | 86 | 117 | 2172 | |
| ZAFIRA A MPV (T98) 2.2 DTI 16V (F75) | 2002-01 - 2005-06 | 92 | 125 | 2172 |
Alternatives
€38.90
Dispatch on next business day
€90.32
Dispatch on next business day
€54.98
Dispatch on next business day
€69.68
Dispatch on next business day
€40.97
Dispatch on next business day