Specifications
| Core Length | 640 mm |
| Core Width | 448 mm |
| Core Depth | 36 mm |
| Transmission Type | Automatic Transmission |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
| Cooling fins material | Aluminium |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| for OE number | 2215002603 |
| Assy./disassy. by qualified personnel required! |
Shipping Details
| Weight | 6.645 Kg |
| Weight Volumetric | 26.58 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | China |
€101.82
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MERCEDES-BENZ
Cross-Reference Numbers
AHE
118.195
AKS DASIS
120057N
AVA Clever Choice
MS2447
MS2469
BEHR HELLA SERVICE
8MK376700-611
8MK376700-614
DIEDERICHS
DCM2420
DCM2435
FRIGAIR
0106.3118
HART
612 349
HELLA
JDEUS
RA0170960
KAGER
31-4268
MERCEDES-BENZ
2215000003
2215000203
2215000503
2215002603
2215003103
A2215000003
A2215000203
A2215000503
A2215002603
A2215003103
NISSENS
NRF
POLCAR
503108-1
PRASCO
ME526R002
MS2447
MS2469
SRLine
503108-1
503108-3
THERMOTEC
TRUCKTEC AUTOMOTIVE
VAN WEZEL
30002447
30002492
VEMO
Fit Vehicles
MERCEDES-BENZ
39 vehicles
S-CLASS
2005 - 2013
Alternatives
€136.19
Dispatch on next business day
€149.65
Dispatch on next business day
€117.30
Dispatch on next business day
VALEO ® 734447
Radiator, engine cooling
No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
735298