Front Axle Right, in front of axle
Specifications
| paired article number | 3156110 |
| Fitting Position | Front Axle Right |
| Fitting Position | in front of axle |
| Manufacturer Restriction | BENDIX |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper with integrated parking brake |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Piston Diameter | 60 mm |
| for brake disc thickness | 28 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| for brake disc diameter | 288 mm |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 4.16 kg |
Shipping Details
| Weight | 5.623 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | Belgium |