Front Axle Right, in front of axle
Specifications
| paired article number | 3158800 |
| Fitting Position | Front Axle Right |
| Fitting Position | in front of axle |
| Manufacturer Restriction | CITROEN |
| Brake Caliper Type | Fixed Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (2 pistons) |
| Piston Diameter | 45 mm |
| for brake disc thickness | 9 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| for brake disc diameter | 244 mm |
| Material | Aluminium |
| Net weight | 1.45 kg |
Shipping Details
| Weight | 1.467 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | Belgium |
€103.68
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €31.32
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates