Front Axle Right, behind the axle
Specifications
| paired article number | 3186220 |
| Fitting Position | Front Axle Right |
| Fitting Position | behind the axle |
| Manufacturer Restriction | ATE |
| Brake Caliper Type | Fixed Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (4 pistons) |
| Piston Diameter | 44 mm |
| for brake disc thickness | 30 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| for brake disc diameter | 338 mm |
| Material | Aluminium |
| Net weight | 4.7 kg |
Shipping Details
| Weight | 4.702 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | Belgium |
€262.37
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €52.20
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
AUDI
Cross-Reference Numbers
A.B.S.
AUDI
8W0615108C
BREMBO
BUDWEG CALIPER
COMLINE
CBC667R
DELCO REMY
DC85195
DEPA
ET75195
ELSTOCK
83-2826
ERA
BC64529
NK
RE-EX
506-08165
SHAFTEC
BC21588
TMI
BR008165
TRISCAN
Fit Vehicles
AUDI
107 vehicles
A4
2015 - ...
A5
2016 - ...
A6
2018 - ...
A7
2017 - ...
Q5
2016 - ...
Alternatives
€94.78
dispatch in 2 business days
€527.14
dispatch in 28 business days
€220.95
dispatch in 28 business days
€384.30
dispatch in 28 business days