Rear Axle Right, behind the axle
Specifications
| paired article number | 4103810 |
| Fitting Position | Rear Axle Right |
| Fitting Position | behind the axle |
| Manufacturer Restriction | ATE |
| Brake Caliper Type | Fixed Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (2 pistons) |
| Piston Diameter | 42 mm |
| for brake disc thickness | 19 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| for brake disc diameter | 284 mm |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 2 kg |
Shipping Details
| Weight | 2.102 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | Belgium |
€214.35
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €31.32
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates