Dimensions and size
| Length | 1160 | mm |
Specifications
| for OE number | 357 460 3105 |
| Pipe Diameter | 38 mm |
| Cone Size | 30 mm |
| Rod/Strut | Push Rod |
| Thread Size 1 | M30 x 1,5 |
| Thread Size 2 | M24 x 1,5 |
| Guarantee | 2 years warranty |
| Net Weight | 7876 g |
Shipping Details
| Weight | 7.608 Kg |
| Weight Volumetric | 22.824 Kg |
| Customs Code | 870894 |
| Country of Origin | Germany |
€76.12
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns