Dimensions and size
| Length | 623 | mm |
| Width | 380 | mm |
Specifications
| for OE number | 2D0 820 413 D |
| Depth | 20 mm |
| Guarantee | 2 years warranty |
| Core Length | 623 mm |
| Core Width | 380 mm |
| Core Depth | 20 mm |
| Net Weight | 2597 g |
Shipping Details
| Weight | 3.081 Kg |
| Weight Volumetric | 18.486 Kg |
| Customs Code | 841590 |
| Country of Origin | Germany |
€74.24
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 4 business days
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
Fit Vehicles
VW
26 vehicles
LT
1996 - 2006
Alternatives
€70.47
Dispatch on next business day
€73.77
Dispatch on next business day