Dimensions and size
| Length | 108.9 | mm |
Specifications
| for OE number | 651 053 0101 |
| Guarantee | 2 years warranty |
| Valve Head Diameter | 28.5 mm |
| Valve Stem Diameter | 6 mm |
| Valve seat angle | 45 ° |
| Net Weight | 39 g |
Shipping Details
| Weight | 0.045 Kg |
| Customs Code | 840999 |
| Country of Origin | Germany |
€4.55
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns