Dimensions and size
| Length | 170 | mm |
Specifications
| Guarantee | 2 years warranty |
| Valve Head Diameter | 57.5 mm |
| Valve Stem Diameter | 11 mm |
| Valve seat angle | 30 ° |
| Net Weight | 270 g |
Shipping Details
| Weight | 0.297 Kg |
| Customs Code | 840999 |
| Country of Origin | Germany |
€17.08
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns