Specifications
| for OE number | 58 0203 6825 |
| Guarantee | 2 years warranty |
| Cooling fins material | Aluminium |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
| Core Length | 600 mm |
| Core Width | 190 mm |
| Core Depth | 64 mm |
| Net Weight | 3550 g |
Shipping Details
| Weight | 4.754 Kg |
| Weight Volumetric | 11.885 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | Germany |
€158.12
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates