Left
Dimensions and size
| Length | 880 | mm |
| Thickness | 155 | mm |
| Width | 340 | mm |
Specifications
| Voltage | 24 V |
| for OE number | 50 10 623 231 |
| Fitting Position | Left |
| Radius | 300 mm |
| Colour | Black |
| Operating Mode | Electric |
| Left-/right-hand drive vehicles | for left-hand drive vehicles |
| Curvature Radius | 1200 mm |
| Exterior/Interior Mirror | Heatable |
| Guarantee | 2 years warranty |
| Net Weight | 6000 g |
| Fitting Position | Left |
| Weight | 6000 g g |
Shipping Details
| Weight | 6.067 Kg |
| Weight Volumetric | 21.235 Kg |
| Customs Code | 700910 |
| Country of Origin | Germany |
€155.97
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 4 business days
- Check shipping rates
- Easy returns