Specifications
| for OE number | 901 500 1800 |
| Core Length | 570 mm |
| Core Width | 400 mm |
| Core Depth | 32 mm |
| Net Weight | 3980 g |
Shipping Details
| Weight | 4.777 Kg |
| Weight Volumetric | 14.331 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | Germany |
€114.24
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MERCEDES-BENZ
Cross-Reference Numbers
AUGER
107735
AVA Clever Choice
MSA2181
DENSO
DT Spare Parts
DT4.68736
FRIGAIR
0206.2082
MAHLE
CR 677 000P
CR 677 000S
MERCEDES-BENZ
901 500 1800
A901 500 1800
NISSENS
NRF
SAMPA
010.1939
TRUCKTEC AUTOMOTIVE
TYC
VALEO
Fit Vehicles
MERCEDES-BENZ
25 vehicles
SPRINTER
1995 - 2006
Alternatives
€113.77
Dispatch on next business day
€120.24
Dispatch on next business day
€175.13
dispatch in 28 business days