Front Axle
Dimensions and size
| Length | 729 | mm |
Specifications
| for OE number | 81.46711.6759 |
| Fitting Position | Front Axle |
| Pipe Diameter | 40 mm |
| Cone Size | 30 mm |
| Rod/Strut | Guide Rod |
| Guarantee | 2 years warranty |
| Net Weight | 6240 g |
Shipping Details
| Weight | 6.235 Kg |
| Weight Volumetric | 18.705 Kg |
| Customs Code | 870894 |
| Country of Origin | Germany |
€49.09
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns