Front Axle
Dimensions and size
| Length | 607 | mm |
Specifications
| for OE number | 83.43270.6000 |
| Fitting Position | Front Axle |
| Bore Diameter | 21 mm |
| Pipe Diameter | 60 mm |
| Control/Trailing Arm Type | Triangular Control Arm (CV) |
| Guarantee | 2 years warranty |
| Bore Distance | 152 mm |
| Net Weight | 31800 g |
Shipping Details
| Weight | 29.8 Kg |
| Customs Code | 870880 |
| Country of Origin | Germany |
€280.62
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 4 business days
- Check shipping rates
- Easy returns