Specifications
| for OE number | 03.296.33.14.1 |
| Thread Size | M22 x 1,5 |
| Quality/ Grade | 10.9 |
| Thread Length | 47 mm |
| Guarantee | 2 years warranty |
| Bolt Head Diameter | 36 mm |
| Screw length below head | 89 mm |
| Net Weight | 319 g |
Shipping Details
| Weight | 0.325 Kg |
| Customs Code | 731815 |
| Country of Origin | Germany |
€2.96
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns