Specifications
| Alternator Charging Current | 70 A |
| Vehicle Main Current | for vehicles with 12V main current |
| Voltage | 14 V |
| Belt Pulley Ø | 48 mm |
| Number of ribs | 1 |
| Clamp | M6 B+ M4 D+ M5 W |
| Plug Type ID | 0243 |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| Bore Diameter 1 | 8 mm |
| Net weight | 4.77 kg |
Shipping Details
| Weight | 5.004 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | Poland |
€72.73
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates