Specifications
| Alternator Charging Current | 80 A |
| Vehicle Main Current | for vehicles with 12V main current |
| Voltage | 14 V |
| Pulleys | with multi-belt pulley |
| Belt Pulley Ø | 55 mm |
| Number of ribs | 6 |
| Clamp | M6 B+ |
| Clamp | L-IG-S-M Plug 131 |
| Plug Type ID | 0162 |
| Manufacturer Restriction | Nipondenso |
| Bore Diameter 1 | 10 mm |
| Net weight | 5.5 kg |
Shipping Details
| Weight | 5.77 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | Poland |
€122.61
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates