Specifications
| Alternator Charging Current | 150 A |
| Vehicle Main Current | for vehicles with 12V main current |
| Voltage | 14 V |
| Pulleys | with freewheel belt pulley |
| Belt Pulley Ø | 54 mm |
| Number of ribs | 6 |
| Clamp | M8 B+ |
| Clamp | COM/LIN1 |
| Plug Type ID | 0313 |
| Bore Diameter 1 | 10 mm |
| Net weight | 5.8 kg |
| Always compare old and new part | in particular OE No. |
Shipping Details
| Weight | 6.1 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | Poland |
€149.60
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns