Specifications
| Alternator Charging Current | 170 A |
| Vehicle Main Current | for vehicles with 12V main current |
| Voltage | 14 V |
| Pulleys | with multi-belt pulley |
| Belt Pulley Ø | 52 mm |
| Number of ribs | 6 |
| Clamp | Pin "30" M8 B+ |
| Clamp | B+D-D-Lin1.3-GND |
| Plug Type ID | 0292 |
| Net weight | 8.7 kg |
| Always compare old and new part | in particular OE No. |
Shipping Details
| Weight | 9.125 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | Poland |
€441.75
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates