Specifications
| Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 130 A |
| Plug Type ID | B+ |
| Belt Pulley Ø | 55 mm |
| Pulleys | with freewheel belt pulley |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Number of mounting bores | 2 |
| Number of grooves | 6 |
| Distance from belt pulley to alternator | 52 mm |
Shipping Details
| Weight | 4.447 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | Italy |
€287.62
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates