Specifications
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Supplementary Article/Supplementary Info | without electric motor |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | without holding frame |
| for brake disc thickness | 24 mm |
| for brake disc diameter | 310 mm |
| Distance of mounting bores | 104 mm |
| Piston Diameter | 60 mm |
Shipping Details
| Weight | 2.608 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€64.74
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates