Front Axle Right
Specifications
| Fitting Position | Front Axle Right |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (2 pistons) |
| Material | Cast Iron |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with holding frame |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with hanger |
| for brake disc thickness | 22 mm |
| for brake disc diameter | 276 mm |
| Distance of mounting bores | 196 mm |
| paired article number | FT32168 |
| Piston Diameter | 42 mm |
Shipping Details
| Weight | 6.976 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€64.93
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns