Specifications
| Voltage | 12 V |
| Thread Size | M14x1,5 |
| Cable Length | 510 mm |
| Number of pins | 2 |
| Fitting Depth | 50 mm |
| Connector Shape | oval |
| Socket colour | White |
Shipping Details
| Weight | 0.112 Kg |
| Customs Code | 853340 |
| Country of Origin | China |
€48.14
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
CITROËN
GENERAL MOTORS
OPEL
Cross-Reference Numbers
A.Z. Meisterteile
AZMT-49-020-2363
AZMT-49-020-2393
ABAKUS
ASTEMO-HITACHI
137017
2505528
2507017
AUGER
BOSCH
BOTTO RICAMBI
BREL2363
BREL2364
BREL2946
CASCO
CSN61F01AS
CSN61F01GS
CSN74F20AS
CSN74F20GS
CSN74F32AS
CSN74F32GS
CSN74F41AS
CSN74F41GS
CHEVROLET
51825697
51830436
51891441
CHRYSLER
51825697
51830436
51891441
CITROËN
1609520080
51825674
55211656
55218465
DELPHI
EPS
1.220.169
ESEN SKV
FIAT
51825674
51825697
51830436
51891441
55211656
55218465
55218487
69502364
69502946
FISPA
82.1041
82.1041A2
82.305
82.305A2
GENERAL MOTORS
55218487
GH
GH-742360
GH-742395
HELLA
HOFFER
7451905
7451905E
7452146
7452146A1
7452146E
7452445
INTERMOTOR
27027
27342
JEEP
51825674
55211656
LUCAS
LGS6062
LGS7203
MAPCO
88430
MEC-DIESEL
900377M
900708
908760M
METZGER AUTOTEILE
MOTAQUIP
LVET142
OPEL
55218487
RIDEX
3938E0293
SIDAT
82.1041
82.1041A2
82.1396
82.1443
82.1443A2
82.305
82.305A2
SRLine
E15-0077
TRISCAN
VEMO
WILMINK GROUP
WG1015019
WG1748749
WG2146822
WG2261067
WG2308598
WG2413855
Fit Vehicles
Alternatives
€48.12
Dispatch on next business day
€56.25
Dispatch on next business day
€81.58
Dispatch on next business day
€33.68
Dispatch on next business day
€44.02
Dispatch on next business day