Front Axle Left
Specifications
| External Toothing wheel side | 28 |
| External Toothing differential side | 36 |
| ABS-Ring Diameter | 105 mm |
| Supplementary Article/Supplementary Info | with Split Pin |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with nut |
| Fitting Position | Front Axle Left |
| Thread Size | M24x2,0 |
| min. length | 797 mm |
| Transmission-sided joint diameter | 92.2 mm |
| Wheel-sided joint diameter | 100 mm |
Shipping Details
| Weight | 9.35 Kg |
| Customs Code | 870850 |
| Country of Origin | Germany |
€100.12
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
FORD MOTOR COMPANY
Cross-Reference Numbers
4X4 ESTANFI
EST-12-011961
7 SEVEN PARTS
SV30TRA0495
A.Z. Meisterteile
AZMT-43-030-1118
AZMT-43-030-3053
AZMT-43-030-3922
APEC
ACV1306
ADS1055L
ATI
35376
AUTEX
821145
AUTOTEAM
G300407
G400583
G450285
BGA
CV2323A
DS2351LA
BORG & BECK
BCJ1260
BDS1088
BSG
BSG 30-350-014
CAR
GFR2340K
CDX
2420/48
CEVAM
5833Z
6555
GA5833Z
GA6555
OL5833Z
OL6555
CIFAM
607-674
655-1394
COMLINE
CDS120
DA SILVA
6419AT
J2146
DENCKERMANN
C120294
DEPA
3253758
DT Spare Parts
DYNAMATRIX
DCV899270
DYS
76-FD-8070A
Dr!ve+
DP2110.10.0370
DP2110.10.1568
DP2110.10.2014
DP2110.10.3168
DP2110.10.3359
EAI
T68413A
ERA Benelux
DA11592
FAI AutoParts
FPDS167
FORD
1 370 969
1 385 394
1 417 889
1 417 891
1 434 481
1 445 101
1 495 673
1 496 580
1 782 557
FORD MOTOR COMPANY
1S5X-17752-AA55DR
6C11-3B437-BC
6C11-3B437-BD
6C11-3B437-BE
6C11-3B437-DB
6C11-3B437-DC
6C11-3B437-DD
6C11-3B437-DE
RM6C11-3B437-B2E
FORMPART
15380022/S
15398041/S
FRECCIA
FRIESEN
FDS1102
Frankberg
5481FB0009660
GENERAL RICAMBI
FO3289
FO3296
GSP-BR
618177
HART
449 082
464 425
477 867
IAP QUALITY PARTS
405-04055
INDECO
TFO4129
TFO4129N
IPD
31-2908
JAPOCAT
MBK-5VW1
KAMOKA
5012050
LIZARTE
CVJ0520
DS0367
LYNXAUTO
CO-3668A
LÖBRO
MAGNETI MARELLI
MDR
GSP-218455
GSP-299179
GSP-618177
GSP-899270
MEYLE
MTR
12161052
12161053
Multiparts
12-011961
18-011721
NAPA
NCV1306
NDS1055L
NEOCOM
JN-1674
NK
5025106
512546
ODM
FD-1-1086A
FD-3-5092
FD-8-8077A
OPEN PARTS
CVJ5790.10
OSSCA
23405
PATRON
PCV1674
PCV2045
PDS0302
POINT GEAR
PROFIT
2710-1674
2730-3058
PROTECHNIC
PRJ762
Professional Parts
2420/48
RIDEX
13D0803
RRT
RFD-110045
RFD-110048
RFD-150012
RFD-280035
RFD-280039
RVL-170718
SAMKO
09K775
DS52569
SERA
FO468
SERCORE
221165
SHAFTEC
FO305L
FO305LSF
SKF
SNRA
F2468
SPIDAN
SRLine
S40-1207
STARTCAR
413ST86-48
STELLOX
150 1736-SX
150 2013-SX
150 2108-SX
158 1986-SX
158 1997-SX
160 1295-SX
TALOSA
76-18047
76-FD-8070A
TRISCAN
TrakMotive
30-0407
40-0583
45-0285
UPG UK & IRELAND
IMX FD-8-701A
IMX FOR1782557
VEKA
FD-8009
ZEKKERT
AW-5505
GS-5138
ZETA-ERRE
ZR12492
ZZVF
ZVRC191
ZentParts
Z15083
Fit Vehicles
FORD
14 vehicles
TRANSIT
2006 - 2014
Alternatives
€24.44
Dispatch on next business day
€41.47
Dispatch on next business day
€199.73
Dispatch on next business day
€12.78
Dispatch on next business day
€176.62
Dispatch on next business day