Front Axle Right
Specifications
| External Toothing wheel side | 25 |
| External Toothing differential side | 22 |
| Fitting Position | Front Axle Right |
| Thread Size | M24x1,5 |
| min. length | 852 mm |
| Transmission-sided joint diameter | 75.5 mm |
| Wheel-sided joint diameter | 80.4 mm |
Shipping Details
| Weight | 5.946 Kg |
| Customs Code | 870850 |
| Country of Origin | Germany |
€66.59
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
4X4 ESTANFI
EST-18-162610
A.Z. Meisterteile
AZMT-43-030-1103
AZMT-43-030-4338
ABAKUS
APEC
ACV1019
ADS1292R
ASVA
PG-365
ATI
08320
AUTEX
820493
830741
AUTOTEAM
G300640
G400481
B-RING
BOC1205
BGA
CV1406A
DS6731R
BORG & BECK
BCJ1433
CDX
220027
CEVAM
5911
6473
GA5911
GA6473
OL5911
OL6473
CIFAM
607-456
655-1216
COMLINE
ECV115
DA SILVA
3806T
J3655
DENCKERMANN
C120087
DEPA
3083200
DYNAMATRIX
DCV810025
DYS
76-PE-8063
77-PE-1006
Dr!ve+
DP2110.10.0593
DP2110.10.1530
EAI
T39140
ERA Benelux
DA308792
FAST
FEBEST
FENOX
CV16159
FORMPART
13398001/S
21380069/S
FRECCIA
FRIESEN
FDS1606
FVJ0122
Frankberg
5481FB0010379
GENERAL RICAMBI
GSP-BR
810025
HART
432 762
HEMAN
TJ04650
IBERIS
IB6025
INDECO
TPE4119
TPE4119N
IPD
31-2690
33-2450
JIKIU
JC42002
JP GROUP
JPN
10P9078-JPN
KAMOKA
5011573
6127
KRAFTVOLL GERMANY
01010529
01020032
LIZARTE
CVJ0471
DS0589
LYNXAUTO
CO-6100
MAGNETI MARELLI
MAPCO
16322
MASTER-SPORT GERMANY
16322M-SET-MS
MDR
GSP-245201
GSP-810025
MEYLE
MILES
GA20378
Multiparts
18-162610
NAPA
NCV1019
NDS1292R
NEOCOM
JN-1456
TP250
NK
503784
513710
NTY
ODM
CT-8-8573
OPEN PARTS
CVJ5530.10
OPTIMAL
OSSCA
42010
PATRON
PCV1456
PEUGEOT
3273.KP
3273.KQ
POINT GEAR
PROFIT
2710-1456
PROTECHNIC
PRA731
PRJ324
Professional Parts
220027
RCA FRANCE
P903AN
RECOFICIAL
RO810025
RIDEX
5J0151
RRT
RCT-280001
SAMKO
25K570
DS52343
SERA
TP503
SERCORE
21136
221509
SHAFTEC
P231R
P231RSF
SSD5108
SKF
SNR
SNRA
P1503
SRLine
S40-1071
STARLINE
34.47.600
STARTCAR
140ST93
STELLOX
150 1456-SX
158 2118-SX
Schaeffler FAG
Stark
SKJK-0200388
TALOSA
76-20691
76-PE-8063
77-18347
77-PE-1006
TRISCAN
Technika
28140D
TrakMotive
30-0640
40-0481
VAICO
VEKA
PE-8048
ZEKKERT
GS-3871
Fit Vehicles
PEUGEOT
10 vehicles
207
2006 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| 207 (WA_, WC_) 1.6 16V VTi | 2007-02 - 2012-12 | 88 | 120 | 1598 | |
| 207 Hatchback Van (WA_, WC_) 1.4 HDi | 2007-04 - ... | 50 | 1398 | ||
| 207 Hatchback Van (WA_, WC_) 1.6 VTi | 2007-03 - 2012-12 | 88 | 1598 | ||
| 207 (WA_, WC_) 1.4 16V | 2009-10 - 2012-12 | 72 | 98 | 1397 | |
| 207 SW (WK_) 1.4 16V | 2009-11 - 2012-12 | 72 | 98 | 1397 | |
| 207 CC (WD_) 1.6 16V | 2007-02 - 2013-10 | 88 | 120 | 1598 | |
| 207 SW (WK_) 1.4 16V | 2007-06 - 2013-10 | 70 | 95 | 1397 | |
| 207 SW (WK_) 1.6 16V | 2007-06 - 2013-10 | 88 | 120 | 1598 | |
| 207 (WA_, WC_) 1.4 16V | 2007-06 - 2013-10 | 70 | 95 | 1397 | |
| 207 (WA_, WC_) 1.4 HDi | 2006-02 - 2015-12 | 50 | 68 | 1398 |
Alternatives
€54.56
Dispatch on next business day
€20.41
Dispatch on next business day
€96.74
Dispatch on next business day
€23.13
Dispatch on next business day
€28.04
Dispatch on next business day