Front Axle Right
Specifications
| Bore Diameter | 11 mm |
| Bolt Hole Circle Ø | 114 mm |
| External Toothing wheel side | 29 |
| ABS-Ring Diameter | 87 mm |
| Fitting Position | Front Axle Right |
| Thread Size | M24 x 1,5 |
| min. length | 547 mm |
| Transmission-sided joint diameter | 91 mm |
| Wheel-sided joint diameter | 95 mm |
Shipping Details
| Weight | 7.64 Kg |
| Customs Code | 870850 |
| Country of Origin | Germany |
€93.89
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
4X4 ESTANFI
EST-12-060179
EST-18-062731
APEC
ACV1077
ADS2056R
ATI
56910
AUTEX
821001
AUTO-SPEED PARTS
3750NI0044
AUTOTEAM
G301806
G400310
BGA
CV6313A
BLUE PRINT
BORG & BECK
BCJ1517
BDS1364
BSG
BSG 63-340-016
CAUTEX
758609
CEVAM
6185
7249Z
GA6185
GA7249Z
OL6185
OL7249Z
COMLINE
CDS140
DA SILVA
96030AT
ACTX100
J7379
DEPA
3569100
DYNAMATRIX
DCV841037
Dr!ve+
DP2110.10.1828
EAI
T98450A1
ERA Benelux
DA91192R
ESEN SKV
FAI AutoParts
FPDS270
FARE-CO
29081
FARE-MX
29081
FARE-RCH
29081
FEBEST
FRECCIA
FRIESEN
FDS3320
Frankberg
5481FB0009711
GSP-BR
241474
841037
HART
442 523
467 035
INDECO
TNI4067
TNI4067N
JAPOCAT
MDS-5N38
MOB-8N31
JIKIU
CD00001
CD22020
CD22070
JC22100
JPN
10P1070-JPN
KAMOKA
KRAFTVOLL GERMANY
01020138
LIZARTE
CVJ0311
DS1322
LPR
LYNXAUTO
CO-5301A
MAGNETI MARELLI
MASTER-SPORT GERMANY
304821-SET-MS
MDR
GSP-241474
GSP-841138
METZGER AUTOTEILE
Multiparts
12-060179
18-062731
NAPA
NCV1077
NCV1430
NDS2056R
NIPPARTS
NISSAN
39100-8H710
39100-8H712
39100-8H715
39100-9H610
NK
502224
512261
ODM
NI-1-1045A1
NI-8-8612A3
PASCAL
PLYOM
P758609
POINT GEAR
PROFIT
2730-3113
2750-0039
2810-3083
PROTECHNIC
PRA787
PRJ675
RCA FRANCE
NI125
NI959N
RECOFICIAL
RO841037
RIDEX
1147T0002
13D0616
RRT
RNI-070013
RNI-110049
RVL-150003
SAMKO
SATO tech
CV30197
SERA
NI451
SERCORE
221944
SHAFTEC
NI192R
NI192RN
NI192RSF
SSD4784
SKF
SNRA
N1451
STARTCAR
450ST89-44
STC
T439405
STELLOX
13-00586-SX
158 1731-SX
Schaeffler FAG
Stark
SKDS-0210648
TATSUMI
TDD1034
TEKNOSA
DNI217
TrakMotive
30-1806
40-0310
UPG UK & IRELAND
IMX NI-8-419A
URW
21-01117
VEMA
20019030
ZentParts
Z15310
Fit Vehicles
NISSAN
11 vehicles
X-TRAIL
2001 - 2013
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| X-TRAIL I (T30) 2.0 | 2001-07 - 2013-01 | 103 | 140 | 1998 | |
| X-TRAIL I (T30) 2.0 4x4 | 2001-07 - 2013-01 | 103 | 140 | 1998 | |
| X-TRAIL I (T30) 2.2 dCi | 2003-12 - 2013-01 | 100 | 136 | 2184 | |
| X-TRAIL I (T30) 2.2 dCi 4x4 | 2001-06 - 2008-12 | 100 | 136 | 2184 | |
| X-TRAIL I (T30) 2.2 Di 4x4 | 2001-07 - 2005-10 | 84 | 114 | 2184 | |
| X-TRAIL I (T30) 2.0 | 2001-09 - 2013-01 | 110 | 1998 | ||
| X-TRAIL I (T30) 2.5 4x4 | 2002-11 - 2013-01 | 132 | 2488 | ||
| X-TRAIL I (T30) 2.0 4x4 | 2001-09 - 2013-01 | 110 | 1998 | ||
| X-TRAIL I (T30) 2.2 DCi | 2004-10 - 2013-01 | 84 | 2184 | ||
| X-TRAIL I (T30) 2.2 DCi FWD | 2001-06 - 2004-09 | 84 | 2184 | ||
| X-TRAIL I (T30) 2.5 4x4 | 2001-09 - 2007-02 | 134 | 2488 |
Alternatives
€28.20
Dispatch on next business day
€73.04
Dispatch on next business day
€10.81
Dispatch on next business day
€20.19
Dispatch on next business day
€25.82
Dispatch on next business day