Front Axle Right
Specifications
| External Toothing wheel side | 38 |
| External Toothing differential side | 37 |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with nut |
| Fitting Position | Front Axle Right |
| Thread Size | M20x1,5 |
| min. length | 1023 mm |
| Transmission-sided joint diameter | 88.6 mm |
| Wheel-sided joint diameter | 104.7 mm |
Shipping Details
| Weight | 12.901 Kg |
| Customs Code | 870850 |
| Country of Origin | China |
€93.29
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
VW
Cross-Reference Numbers
4U Autoparts
51141VV
4X4 ESTANFI
EST-18-212850
EST-18-216250
7 SEVEN PARTS
SV30TRA0406
A.Z. Meisterteile
AZMT-43-030-4118
APEC
ADS1189R
ADS1652R
ATI
37332
77405
77406
77586
AUTO-SPEED PARTS
3750VW0082
3750VW0083
AUTOTEAM
G301119
G302943
BAPMIC
BF0319860168
BF0319860397
BGA
DS9656R
DS9658R
BOGAP
A3710317
A3710328
BORG & BECK
BDS1165
BSG
BSG 90-350-034
CDX
160286
CEVAM
7724
GA7724
OL7724
DA SILVA
9288T
9495T
DEPA
3373320
3774060
3774062
3775860
Dr!ve+
DP2110.10.1746
DP2110.10.2241
EAI
T78398
T78498
ERA Benelux
DA657142
FAI AutoParts
FPDS311
FAST
FRIESEN
FDS2701
Frankberg
5481FB0009791
HART
065 254
477 823
INDECO
TWW4206
TWW4206N
JAPOCAT
MBK-5T11
JIKIU
CD21007
CD51009
JC33020
JPN
40P9145-JPN
KAMOKA
5010413
5010563
LIZARTE
DS1035
LPR
MAXGEAR
MDR
GSP-202392
GSP-202392OL
GSP-203353
GSP-203353OL
MTR
12161071
Multiparts
18-212850
18-216250
NAPA
NDS1189R
NDS1652R
NEOCOM
TVW514
TVW514N
NK
5047253
NTY
ODM
VW-8-8641
VW-8-8790
PASCAL
PROFIT
2710-0146 XLB
2730-3121
Professional Parts
160286
RCA FRANCE
AV971N
RIDEX
13D0701
13D0701P
13D0701R
RRT
RVW-120005
SAMKO
DS52721
SERA
VW435
VW465
SHAFTEC
VW396R
VW396RSF
VW460R
VW460RSF
VW520R
VW520RSF
SKF
SKF CO
VKJC 6728
SNRA
V1435
V1465
STARTCAR
398ST87
498ST87
STELLOX
158 2314-SX
Sollo
02F11322
Stark
SKDS-0210733
TEKNOSA
DVW454
DVW463
TRISCAN
TrakMotive
30-1119
30-2943
UPG UK & IRELAND
IMX AD-8-721
VARTEX GERMANY
44-278641
VEKA
VW-8092
VW
7E0 407 272 AE
7E0 407 272 AQ
7E0 407 272 BC
7E0 407 272 C
7E0 407 276 P
7E0 407 452 AX
7E0 407 452 JX
7E0 407 452 RX
7E0 407 454 NX
7E0 407 761 C
7LA 407 272 C
7LA 407 452 CX
WILMINK GROUP
WG2336929
ZETA-ERRE
ZR11085
ZR7368
ZR7551
ZentParts
Z15343
Fit Vehicles
VW
78 vehicles
CALIFORNIA
2009 - 2024
MULTIVAN
2009 - 2024
TRANSPORTER
2009 - 2024
Alternatives
€21.44
Dispatch on next business day
€12.47
Dispatch on next business day
€257.48
Dispatch on next business day
€31.62
Dispatch on next business day
€257.82
Dispatch on next business day