Right
Dimensions and size
| Length | 724 | mm |
Specifications
| Housing length | 390 mm |
| Mounting points diameter | 18 mm |
| Housing Diameter | 20 mm |
| Piston Rod Diameter | 8 mm |
| Extention Force | 340 N |
| Fitting Position | Right |
| Stroke | 286 mm |
Shipping Details
| Weight | 0.334 Kg |
| Customs Code | 870829 |
| Country of Origin | Germany |
€18.51
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 2 business days
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
4X4 ESTANFI
EST-ZSA09231
A.Z. Meisterteile
AZMT-51-020-1872
ASHIKA
BAPMIC
BF0114520066
BOGAP
A5134174
BSG
BSG 90-980-043
Borsehung
B12060
CASALS
A2899
CAUTEX
772802
DOGA
2002983
ESEN SKV
FARE SA
33842
FARE-CO
33842
FARE-RCH
33842
FERRON
2065
FROW
439.1650.002
Frankberg
5481FB0013424
HERVIN
UB2200
JAPANPARTS
JAPKO
JP GROUP
JPN
10A9060-JPN
JUNIOR GAS SPRING
GJ0347243137
KAMOKA
KAWE
8710 29147
KILEN
LESJÖFORS
LUCAS
LSG2462
MAGNETI MARELLI
430719160800
430719160805
MANDO
MOP046026
MAPCO
191752
MAX
GVW114-FB
MDR
MGS-709231
MONROE
MTR
12182801
Magnum Technology
Metalcaucho
Montcada
RVW089
NK
12047011
NTY
OPEN PARTS
GSR6528.01
OPTIMAL
PEMEBLA
JAPZS09231
PLYOM
P772802
PRASCO
VG0569001
PROFLEX AUTOMOTIVE
PX2-0121
ROC
GS1874
SATO tech
ST60531
STABILUS
STC
T446151
SWAG
TOPRAN
TRISCAN
TiBAO
TW12C0165
VEMA
51445
VW
3G0 823 359
3G0 823 359 A
3G0 823 359 B
vika
88231812201
Fit Vehicles
VW
78 vehicles
PASSAT
2014 - 2024
TIGUAN
2016 - ...
Alternatives
€15.30
Dispatch on next business day
€24.18
Dispatch on next business day
€15.62
Dispatch on next business day
€14.17
Dispatch on next business day
€7.36
Dispatch on next business day