both sides
Dimensions and size
| Length | 500 | mm |
Specifications
| Housing length | 276.5 mm |
| Mounting points diameter | 18 mm |
| Housing Diameter | 18 mm |
| Piston Rod Diameter | 8 mm |
| Extention Force | 574 N |
| Fitting Position | both sides |
| Stroke | 171 mm |
Shipping Details
| Weight | 0.3 Kg |
| Weight Volumetric | 0.6 Kg |
| Customs Code | 870829 |
| Country of Origin | Germany |
€20.96
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
4U Autoparts
48385VV
4X4 ESTANFI
EST-ZSA09143
A.Z. Meisterteile
AZMT-51-020-1337
ASHIKA
BOGAP
A5260229
BSG
BSG 90-980-073
CASALS
A2787
A2965
DOGA
2025433
EUROREPAR
1635436980
FEBEST
FENOX
A908118
Frankberg
5481FB0013567
HART
813 752
JAPANPARTS
JAPKO
JOHNS
71 22 95-91
JP GROUP
JUNIOR GAS SPRING
GH0575001106
JB500550
KAMOKA
KAWE
8710 292033
KILEN
LESJÖFORS
LYNXAUTO
GS-1203
MAGNETI MARELLI
MANDO
MOP045934
MAX
GSK125-RB
MDR
MGS-709143
MEHA AUTOMOTIVE
MH71798
MONROE
MONROE-AU
ML6289
Montcada
RSK009
NTY
OSSCA
32822
PATRON
PGS288973
PEMEBLA
JAPZS09143
JAPZSQ09143
PROFIT
2015-0433
PROFLEX AUTOMOTIVE
PX2-0437
RIDEX
219G0852
ROC
GS1882
SKODA
5E5 827 550
5E5 827 550 G
5E5 827 550 L
5E5 827 550 Q
STABILUS
STELLOX
11-10529-SX
SWAG
Stark
SKGS-0220906
TATSUMI
TAF1068
TRISCAN
VITAL SUSPENSIONS
301869
321869
ZEKKERT
GF-2225
vika
Fit Vehicles
SKODA
22 vehicles
OCTAVIA
2012 - 2020
Alternatives
€22.59
Dispatch on next business day
€13.32
Dispatch on next business day
€12.45
Dispatch on next business day
€9.60
Dispatch on next business day
€4.78
Dispatch on next business day