Dimensions and size
| Length | 453 | mm |
Specifications
| Housing length | 253.5 mm |
| Mounting points diameter | 18 mm |
| Housing Diameter | 19 mm |
| Piston Rod Diameter | 8 mm |
| Extention Force | 460 N |
| Stroke | 173 mm |
Shipping Details
| Weight | 0.261 Kg |
| Weight Volumetric | 0.522 Kg |
| Customs Code | 830230 |
| Country of Origin | Germany |
€16.06
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
4U Autoparts
48370VV
4X4 ESTANFI
EST-ZSA09212
A.Z. Meisterteile
AZMT-51-020-1890
ABAKUS
AKRON-MALÒ
1271114
ASHIKA
ASPART
7GSP1041
CAUTEX
773114
DACO Germany
SG4226
DOGA
2030103
FARE SA
34332
FARE-CO
34332
FARE-RCH
34332
FROW
434.1647.001
Frankberg
5481FB0013418
HART
812 815
JAPANPARTS
JAPKO
JP GROUP
JUNIOR GAS SPRING
GH0464531126
JB450450
KAMOKA
KAWE
8710 292104
KILEN
KRAFTVOLL GERMANY
09010241
LESJÖFORS
MAGNETI MARELLI
430719105305
MANDO
MOP046029
MAPCO
91752
MAX
GVW110-RB
MAXGEAR
MDR
MGS-709212
MEHA AUTOMOTIVE
MH72010
METZGER AUTOTEILE
MEYLE
MONROE
Metalcaucho
NK
11047007
NTY
OPTIMAL
PEMEBLA
JAPZS09212
PLYOM
P773114
PROFIT
2015-0458
PROFLEX AUTOMOTIVE
PX2-0127
QUINTON HAZELL
QTS828408
RIDEX
219G0739
ROC
GS1730
STABILUS
STC
T446544
SWAG
Stark
SKGS-0220819
TRIALLI
GS 1835
TRISCAN
VAICO
VEMA
51651
VW
3AF 827 550 A
Wti Automotive
A834816
YTT
Y140185
Fit Vehicles
VW
23 vehicles
PASSAT
2010 - 2015
Alternatives
€16.86
Dispatch on next business day
€11.67
Dispatch on next business day
€11.82
Dispatch on next business day
€13.38
Dispatch on next business day
€13.44
Dispatch on next business day