Left Rear
Dimensions and size
| Length | 313 | mm |
Specifications
| paired article number | 24718 |
| Housing length | 199.5 mm |
| Mounting points diameter | 15.5 mm |
| Housing Diameter | 29 mm |
| Piston Rod Diameter | 10 mm |
| Extention Force | 1450 N |
| Fitting Position | Left Rear |
| Stroke | 75 mm |
Shipping Details
| Weight | 0.485 Kg |
| Weight Volumetric | 0.97 Kg |
| Customs Code | 870829 |
| Country of Origin | Germany |
€36.63
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MERCEDES-BENZ
Cross-Reference Numbers
4X4 ESTANFI
EST-ZSA05047
A.Z. Meisterteile
AZMT-51-020-1143
ABAKUS
ASHIKA
BAPMIC
BF0113480105
BOGAP
C5260119
CASALS
A2456
DOGA
2039123
FERRON
1614
FREY
790808201
FROW
474.1650.002
Frankberg
5481FB0013152
5481FB0013158
G.U.D.
GGS020352
HELLA
9KG 358 621-711
HERVIN
UB1621
JAPANPARTS
JAPKO
JUNIOR GAS SPRING
GM1453132929
KAMOKA
KAWE
8710 23294
KILEN
KRAFT AUTOMOTIVE
8501125
LESJÖFORS
LUCAS
LSG1883
MAGNETI MARELLI
MAXGEAR
MDR
MGS-705047
MEHA AUTOMOTIVE
MH71238
MERCEDES-BENZ
251 740 00 45
A251 740 00 45
MEYLE
MONROE
NTY
OPTIMAL
AG-40310
AG-51324
PEMEBLA
JAPZS05047
JAPZSQ05047
PROFLEX AUTOMOTIVE
PX2-0588
QUINTON HAZELL
QTS828437
RIDEX
219G0806
ROC
GS1356
STABILUS
SWAG
Spicer Select
10561637
Stark
SKGS-0220860
TRISCAN
VEMA
51683
Fit Vehicles
MERCEDES-BENZ
19 vehicles
R-CLASS
2005 - 2014
Alternatives
€29.41
Dispatch on next business day
€14.17
Dispatch on next business day
€10.40
Dispatch on next business day
€5.40
Dispatch on next business day
€6.58
Dispatch on next business day