both sides
Dimensions and size
| Length | 474 | mm |
Specifications
| Housing length | 255 mm |
| Mounting points diameter | 18 mm |
| Housing Diameter | 19 mm |
| Piston Rod Diameter | 8 mm |
| Extention Force | 570 N |
| Fitting Position | both sides |
| Stroke | 188 mm |
Shipping Details
| Weight | 0.294 Kg |
| Weight Volumetric | 0.588 Kg |
| Customs Code | 870829 |
| Country of Origin | Germany |
€16.26
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
4X4 ESTANFI
EST-ZSA04029
A.Z. Meisterteile
AZMT-51-020-1018
ABAKUS
AIC
AKRON-MALÒ
127976
ASAM AUTOMOTIVE
56306
ASHIKA
AUTOMEGA
100099810
BÖLK
BOL-E021006
CASALS
A2248
CAUTEX
773272
DACO Germany
SG2733
DOGA
2029013
DYNAMATRIX
DGS0756VX
EGT
EQUAL QUALITY
MG23091
ESEN SKV
EUROREPAR
1615077180
Einparts Automotive
EP10110GS
FARE SA
34426
FARE-CO
34426
FARE-RCH
34426
FEBEST
FENOX
A908037
FERRON
1178
FROW
353.1647.002
353.1650.004
Frankberg
5481FB0013327
HART
803 994
HERVIN
UB1736
JAPANPARTS
JAPKO
JOHNS
55 09 95-95
JP GROUP
JPN
10A9178-JPN
JUNIOR GAS SPRING
GH0574741106
GS28363
JB475550
KAGER
89-0658
KAMOKA
KAWE
8710 24226
KILEN
KRAFT AUTOMOTIVE
8501511
KSH EUROPE
1840.0040028
LESJÖFORS
LUCAS
LSG1998
MAGNETI MARELLI
430719078700
430719078705
MANDO
MOP045686
MAPCO
91719
MASUMA
T8631
MAX
GOP101-RB
MAXGEAR
MDR
MGS-704029
MEHA AUTOMOTIVE
MH71351
MH71412
METZGER AUTOTEILE
MEYLE
MI.R.A.
52/1317
MONROE
MTR
12191878
Magnum Technology
Metalcaucho
Montcada
ROP007
NK
11036011
NTY
OPEL
01 32 757
013122695
1 32 757
13122695
OPEN PARTS
GSR6077.00
OPTIMAL
AG-40014
AG-50391
OSSCA
11127
PATRON
PGS0756VX
PEMEBLA
JAPZS04029
JAPZSQ04029
PLYOM
P773272
PRASCO
OP4109065
PROFIT
2015-0253
PROFLEX AUTOMOTIVE
PX2-0042
QUINTON HAZELL
QTS128363
RIDEX
219G0040
ROC
GS0929
SATO tech
ST50066
STABILUS
STC
T446663
STELLOX
11-20886-SX
11-60619-SX
STORM QUALITY PARTS
64098
SWAG
Stark
SKGS-0220039
TATSUMI
TAF1107
TOOR
SX41347
TOPRAN
TRIALLI
GS 2109
TRISCAN
VAICO
VAN HECK
451 0743 10
VAUXHALL
013122695
13122695
VEMA
520394
VITAL SUSPENSIONS
301297
321297
YSPARTS
YS-GS0749
YTT
Y20028
ZEKKERT
GF-1176
Fit Vehicles
OPEL
35 vehicles
ASTRA
2004 - ...
VAUXHALL
1 vehicles
ASTRA
2004 - 2009
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| ASTRA Mk V (H) Estate (A04) 1.3 CDTi (L35) | 2004-08 - 2009-03 | 66 | 90 | 1248 |
Alternatives
€11.01
Dispatch on next business day
€10.10
Dispatch on next business day
€8.48
Dispatch on next business day
€7.89
Dispatch on next business day
€6.55
Dispatch on next business day