both sides
Dimensions and size
| Length | 567 | mm |
Specifications
| Housing length | 341 mm |
| Mounting points diameter | 16.5 mm |
| Housing Diameter | 19 mm |
| Piston Rod Diameter | 8 mm |
| Extention Force | 540 N |
| Fitting Position | both sides |
| Stroke | 193 mm |
Shipping Details
| Weight | 0.34 Kg |
| Weight Volumetric | 0.68 Kg |
| Customs Code | 870829 |
| Country of Origin | Germany |
€9.66
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 2 business days
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
4X4 ESTANFI
EST-ZSA04019
A.Z. Meisterteile
AZMT-51-020-1014
ABAKUS
AIC
AKRON-MALÒ
127147
ASAM AUTOMOTIVE
56318
ASHIKA
AUTOMEGA
100099210
BÖLK
BOL-A750154
CASALS
A2260
CAUTEX
773174
DACO Germany
SG2711
DIEDERICHS
9182401
DOGA
2016133
EGT
EQUAL QUALITY
MG23241
ESEN SKV
EUROREPAR
1615081580
Einparts Automotive
EP9176GS
FARE SA
34351
FARE-CO
34351
FARE-RCH
34351
FENOX
A908095
FERRON
153
FROW
355.1650.005
Frankberg
5481FB0013252
G.U.D.
GGS020402
GENERAL MOTORS
090463781
90463781
HART
802 451
HERVIN
UB1202
JAPANPARTS
JAPKO
JOHNS
55 15 95-95
JP GROUP
JUNIOR GAS SPRING
GH0545671107
JB550550
KAGER
89-0013
KAMOKA
KAWE
8710 24213
KILEN
444037
465037
KRAFT AUTOMOTIVE
8501660
KSH EUROPE
1840.0040036
1840.0050018
LUCAS
LSG1464
LYNXAUTO
GS-1132
MAGNETI MARELLI
430719041600
430719343705
MANDO
MOP045732
MAPCO
20799
MAX
GOP131-RB
MAXGEAR
MDR
MGS-704019
MEHA AUTOMOTIVE
MH71416
METZGER AUTOTEILE
MEYLE
MONROE
Metalcaucho
Montcada
ROP023
NTY
OPEL
01 32 731
1 32 731
OPTIMAL
AG-17282
AG-51494
OSSCA
04059
PATRON
PGS7469HX
PEMEBLA
JAPZS04019
JAPZSQ04019
PLYOM
P773174
PROFIT
2015-0252
QH Talbros
128393
LIP128393
QUINTON HAZELL
QTS128393
RIDEX
219G0150
ROC
GS0537
GS0557
SATO tech
ST50075
STABILUS
STC
T446566
STELLOX
11-20849-SX
STORM QUALITY PARTS
64097
SWAG
Stark
SKGS-0220155
TATSUMI
TAF1236
TOPRAN
TRISCAN
VAICO
VAN HECK
451 0273 10
VAUXHALL
090463781
90463781
VEMA
51210
VITAL SUSPENSIONS
301762
321762
WXQP
570021
570197
Wti Automotive
A831631
YTT
Y120851
ZEKKERT
GF-1492
Fit Vehicles
OPEL
19 vehicles
VECTRA
1996 - 2003
Alternatives
€13.43
Dispatch on next business day
€13.48
Dispatch on next business day
€7.00
Dispatch on next business day
€8.84
Dispatch on next business day
€7.53
Dispatch on next business day