both sides
Dimensions and size
| Length | 475 | mm |
Specifications
| Housing length | 253.5 mm |
| Mounting points diameter | 18 mm |
| Housing Diameter | 18 mm |
| Piston Rod Diameter | 8 mm |
| Extention Force | 335 N |
| Fitting Position | both sides |
| Stroke | 170 mm |
Shipping Details
| Weight | 0.24 Kg |
| Weight Volumetric | 0.48 Kg |
| Customs Code | 830230 |
| Country of Origin | Germany |
€19.67
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 2 business days
- Check shipping rates
- Easy returns