both sides
Article to be discontinued
Dimensions and size
| Length | 270 | mm |
Specifications
| Housing length | 146 mm |
| Mounting points diameter | 8.3 mm |
| Housing Diameter | 15 mm |
| Piston Rod Diameter | 6 mm |
| Extention Force | 380 N |
| Fitting Position | both sides |
| Stroke | 100 mm |
Shipping Details
| Weight | 0.11 Kg |
| Weight Volumetric | 0.22 Kg |
| Customs Code | 830230 |
| Country of Origin | Germany |
No longer available