both sides
Dimensions and size
| Length | 297 | mm |
Specifications
| Housing length | 162 mm |
| Mounting points diameter | 16.5 mm |
| Housing Diameter | 16 mm |
| Piston Rod Diameter | 6 mm |
| Extention Force | 240 N |
| Fitting Position | both sides |
| Stroke | 113 mm |
Shipping Details
| Weight | 0.13 Kg |
| Weight Volumetric | 0.26 Kg |
| Customs Code | 870829 |
| Country of Origin | Germany |
€16.08
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 2 business days
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MERCEDES-BENZ
Cross-Reference Numbers
4X4 ESTANFI
EST-ZSA05054
A.Z. Meisterteile
AZMT-51-020-1140
ABAKUS
ASHIKA
BAPMIC
ATPP1111140018
BOGAP
C5260125
Borsehung
CASALS
A2663
CAUTEX
772751
DOGA
2040303
FARE SA
34604
FARE-CO
34604
FARE-MX
34604
FARE-RCH
34604
FREY
790810201
Frankberg
5481FB0013430
5481FB0013996
HELLA
9KG 358 621-581
JAPANPARTS
JAPKO
JUNIOR GAS SPRING
GH0242971111
JB275200
KAMOKA
7092349
KAWE
8710 23219
KILEN
KRAFT AUTOMOTIVE
8501152
LESJÖFORS
MAGNETI MARELLI
MANDO
MOP045606
MAPCO
91972
MAXGEAR
MDR
MGS-705054
MERCEDES-BENZ
221 750 02 36
A221 750 02 36
METZGER AUTOTEILE
MEYLE
MONROE
Metalcaucho
Montcada
RME021
NK
NTY
OPTIMAL
AG-40063
AG-51292
OSSCA
60018
PATRON
PGS605636
PEMEBLA
JAPZS05054
JAPZSQ05054
PLYOM
P772751
ROC
GS1738
SCHNIEDER AUTOTECH
BZS12.00019
STABILUS
STC
T446914
SWAG
Spicer Select
10561625
TRISCAN
TRUCKTEC AUTOMOTIVE
VEMA
51684
WXQP
170595
Fit Vehicles
MERCEDES-BENZ
23 vehicles
S-CLASS
2005 - 2013
Alternatives
€22.33
Dispatch on next business day
€10.38
Dispatch on next business day
€5.48
Dispatch on next business day
€4.18
Dispatch on next business day
€8.25
dispatch in 4 business days