both sides
No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
27888
Dimensions and size
| Length | 597 | mm |
Specifications
| Housing Diameter | 19 mm |
| Piston Rod Diameter | 8 mm |
| Extention Force | 485 N |
| Fitting Position | both sides |
| Stroke | 204 mm |
Shipping Details
| Weight | 0.33 Kg |
| Weight Volumetric | 0.66 Kg |
| Customs Code | 830230 |
| Country of Origin | Germany |
No longer available