both sides
Dimensions and size
| Length | 456 | mm |
Specifications
| Housing length | 269.5 mm |
| Mounting points diameter | 18 mm |
| Housing Diameter | 18 mm |
| Piston Rod Diameter | 8 mm |
| Extention Force | 380 N |
| Fitting Position | both sides |
| Stroke | 156 mm |
Shipping Details
| Weight | 0.248 Kg |
| Weight Volumetric | 0.496 Kg |
| Customs Code | 870829 |
| Country of Origin | Germany |
€15.81
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
FIAT
Cross-Reference Numbers
4X4 ESTANFI
EST-ZSA02031
A.Z. Meisterteile
AZMT-51-020-1211
AZMT-51-020-1213
ABAKUS
AKRON-MALÒ
127057
ASAM AUTOMOTIVE
79732
ASHIKA
BÖLK
BOL-A029
CASALS
A2108
CAUTEX
773075
DACO Germany
SG0905
DOGA
2030773
EQUAL QUALITY
MG09261
ESEN SKV
EUROREPAR
1682370480
FARE SA
34278
FARE-CO
34278
FARE-RCH
34278
FIAT
46524678
Frankberg
5481FB0013467
JAPANPARTS
JAPKO
JOHNS
30 18 95-92
JP GROUP
JPN
10A9147-JPN
JUNIOR GAS SPRING
GH0384561127
JB450350
KAGER
89-0169
KAMOKA
KAWE
8710 15228
KILEN
KRAFT AUTOMOTIVE
8503124
KSH EUROPE
1840.0050033
LESJÖFORS
MAGNETI MARELLI
430719016400
430719016405
MANDO
MOP045311
MAPCO
91000
MAX
GFT122-RB
MAXGEAR
MDR
MGS-702031
MEHA AUTOMOTIVE
MH70785
METZGER AUTOTEILE
MEYLE
MI.R.A.
52/1145
MONROE
Magnum Technology
Metalcaucho
Montcada
RFI016
NK
11023013
NTY
OPEN PARTS
GSR6123.00
OPTIMAL
AG-17455
AG-50191
PEMEBLA
JAPZS02031
JAPZSQ02031
PLYOM
P773075
PRASCO
FT3409065
QH Talbros
128566
LIP128566
QUINTON HAZELL
QTS128566
RIDEX
219G0355
ROC
GS1015
STABILUS
STC
T446472
STELLOX
11-10842-SX
STORM QUALITY PARTS
34096
SWAG
Stark
SKGS-0220418
TOOR
SX40877
TOPRAN
TRISCAN
VAICO
VAN HECK
451 0729 10
VEMA
51265
VITAL SUSPENSIONS
301682
321682
Fit Vehicles
FIAT
16 vehicles
GRANDE
2005 - 2015
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| GRANDE PUNTO (199_) 1.4 (199AXB11, 199AXB1A, 199BXB1A, 199AXL1A) | 2005-06 - 2015-12 | 57 | 77 | 1368 |
PUNTO
1999 - 2012
Alternatives
€14.34
Dispatch on next business day
€6.51
Dispatch on next business day
€7.96
Dispatch on next business day
€5.55
Dispatch on next business day
€5.89
Dispatch on next business day