both sides
Dimensions and size
| Length | 473 | mm |
Specifications
| Housing length | 262 mm |
| Mounting points diameter | 18 mm |
| Housing Diameter | 18 mm |
| Piston Rod Diameter | 8 mm |
| Extention Force | 330 N |
| Fitting Position | both sides |
| Stroke | 179 mm |
Shipping Details
| Weight | 0.224 Kg |
| Weight Volumetric | 0.448 Kg |
| Customs Code | 830230 |
| Country of Origin | Germany |
€13.12
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
FIAT
Cross-Reference Numbers
4X4 ESTANFI
EST-ZSA02032
A.Z. Meisterteile
AZMT-51-020-1211
AZMT-51-020-1213
ABAKUS
AKRON-MALÒ
127046
ASAM AUTOMOTIVE
79601
ASHIKA
AUTOMEGA
210189010
BSG
BSG 25-980-007
BÖLK
BOL-A028
CASALS
A2107
CAUTEX
773040
DACO Germany
SG0915
DIEDERICHS
9345300
9345301
DOGA
2029293
EQUAL QUALITY
MG09251
ESEN SKV
Einparts Automotive
EP9146GS
FARE SA
34261
FARE-CO
34261
FARE-RCH
34261
FERRON
356
FIAT
46744596
FROW
188.1650.001
Frankberg
5481FB0013467
HART
807 156
HERVIN
UB1184
JAPANPARTS
JAPKO
JOHNS
30 18 95-91
JP GROUP
JPN
10A9144-JPN
JUNIOR GAS SPRING
GH0334731106
JB475350
KAGER
89-0086
KAWE
8710 15220
KILEN
KRAFT AUTOMOTIVE
8503125
KRAFTVOLL GERMANY
09010079
KSH EUROPE
1840.0050006
LESJÖFORS
MAGNETI MARELLI
430719016300
430719016305
MANDO
MOP045312
MAPCO
91011
MAX
GFT121-RB
MAXGEAR
MDR
MGS-702032
MEHA AUTOMOTIVE
MH70784
METZGER AUTOTEILE
MEYLE
MI.R.A.
52/1144
MONROE
Magnum Technology
Metalcaucho
Montcada
RFI015
NK
11023003
NTY
OPEN PARTS
GSR6013.00
OPTIMAL
AG-17408
AG-50190
OSSCA
20906
PATRON
PGS2237NA
PEMEBLA
JAPZS02032
JAPZSQ02032
PLYOM
P773040
PRASCO
FT3409055
QH Talbros
128519
LIP128519
QUINTON HAZELL
QTS128519
RIDEX
219G0107
ROC
GS0707
STABILUS
STC
T446450
STELLOX
11-10842-SX
STORM QUALITY PARTS
34097
SWAG
Stark
SKGS-0220108
TOOR
SX40100
TOPRAN
TRISCAN
VAICO
VAN HECK
451 0502 10
VEMA
51264
VITAL SUSPENSIONS
301676
321676
ZEKKERT
GF-1676
Fit Vehicles
FIAT
16 vehicles
GRANDE
2005 - 2015
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| GRANDE PUNTO (199_) 1.4 (199AXB11, 199AXB1A, 199BXB1A, 199AXL1A) | 2005-06 - 2015-12 | 57 | 77 | 1368 |
PUNTO
1999 - 2012
Alternatives
€11.05
Dispatch on next business day
€9.90
Dispatch on next business day
€7.94
Dispatch on next business day
€5.65
Dispatch on next business day
€8.14
Dispatch on next business day