both sides
Dimensions and size
| Length | 644 | mm |
Specifications
| Housing length | 402.5 mm |
| Mounting points diameter | 18 mm |
| Housing Diameter | 19 mm |
| Piston Rod Diameter | 8 mm |
| Extention Force | 560 N |
| Fitting Position | both sides |
| Stroke | 190 mm |
Shipping Details
| Weight | 0.43 Kg |
| Weight Volumetric | 0.86 Kg |
| Customs Code | 870829 |
| Country of Origin | Germany |
€33.50
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 2 business days
- Check shipping rates
- Easy returns