both sides
Dimensions and size
| Length | 365 | mm |
| Length | 231 | mm |
Specifications
| Housing length | 231.5 mm |
| Mounting points diameter | 16.5 mm |
| Housing Diameter | 18 mm |
| Piston Rod Diameter | 8 mm |
| Extention Force | 450 N |
| Fitting Position | both sides |
| Stroke | 107 mm |
Shipping Details
| Weight | 0.228 Kg |
| Weight Volumetric | 0.456 Kg |
| Customs Code | 870829 |
| Country of Origin | Germany |
€28.32
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns