No longer deliverable by the manufacturer
Dimensions and size
| Thickness | 27 mm | mm |
Specifications
| Internal Thread | 7/8" - 11BSF mm mm |
| Quality/ Grade | 8 |
| Spanner Size | 33 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Surface | Phosphatized |
| Tightening Torque | 600 Nm Nm |
| Tightening Torque | 600 Nm Nm |
| Weight | 0,201 kg kg |
Shipping Details
| Weight | 0.2 Kg |
| Customs Code | 731816 |
| Country of Origin | Indonesia |
No longer available