FERODO DDF1202C-1 Brake Disc
Premium quality
  Dimensions and size
Brake Disc Thickness 30 mm
Centering Diameter 79 mm
Height 73.7 mm
Minimum thickness 28.4 mm
Outer Diameter 324 mm
Specifications
Brake Disc Type Vented
Supplementary Article/Supplementary Info 2 with bolts/screws
Number of Holes 5
Quantity Unit Piece
Surface Coated
Test Mark R90 Homologated
Weight 10.80 kg
Tightening Torque 120 Nm