Premium quality
No longer deliverable by the manufacturer
Dimensions and size
| Length 1 | 407 | mm |
| Length | 407 | mm |
Specifications
| Thread Size 1 | F 10X1 |
| Thread Size 2 | F 12X1 |
| Weight | 0.455 kg |
| Container Type | Bag |
| Packaging length | 28 cm |
| Packaging width | 7.5 cm |
| Packaging height | 2 cm |
Shipping Details
| Weight | 0.455 Kg |
| Customs Code | 400942 |
| Country of Origin | Italy |
No longer available
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
FORD
Cross-Reference Numbers
APEC
HOS3799
BENDIX
172988B
BORG & BECK
BBH7001
BOSCH
Brake ENGINEERING
BH778737
CEF
512363
DELPHI
FTE
GIRLING
9001497
HP (ZEBRA)
BH71124
JURID
172988J
METZGER AUTOTEILE
MGA
F5651
NK
8525142
TEXTAR
TRW
Fit Vehicles
FORD
21 vehicles
TRANSIT
2000 - 2006
Alternatives
€15.46
Dispatch on next business day
€23.94
dispatch in 28 business days
€23.72
dispatch in 28 business days