Premium quality
No longer deliverable by the manufacturer
Dimensions and size
| Length 1 | 260 | mm |
| Length | 260 | mm |
Specifications
| Thread Size 1 | F 10X1 |
| Thread Size 2 | F 10X1 |
| Weight | 0.088 kg |
| Container Type | Bag |
| Packaging length | 28 cm |
| Packaging width | 2 cm |
| Packaging height | 2 cm |
Shipping Details
| Weight | 0.092 Kg |
| Customs Code | 400942 |
| Country of Origin | Italy |
No longer available
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
AKRON-MALÒ
80080
APEC
HOS3427
BENDIX
172746B
BORG & BECK
BBH6588
BOSCH
BREMBO
CEF
511007
CORTECO
DELPHI
LH0266
LH9160
FIAT
51816421
GIRLING
9001192
9004969
HERTH+BUSS JAKOPARTS
HP (ZEBRA)
BH27018
LANCIA
0051816421
51816421
LPR
MGA
F5282
NK
852225
852226
PEX
27.035
TRW
Fit Vehicles
NISSAN
25 vehicles
100NX
1990 - 1994
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| 100NX (B13) 1.6 | 1990-03 - 1994-10 | 66 | 90 | 1597 | |
| 100NX (B13) 1.6 SR | 1993-09 - 1994-10 | 75 | 102 | 1597 | |
| 100NX (B13) 2.0 GTI | 1991-03 - 1994-10 | 105 | 143 | 1998 |
SUNNY
1989 - 1995