Premium quality
No longer deliverable by the manufacturer
Dimensions and size
| Length 1 | 460 | mm |
| Length | 460 | mm |
Specifications
| Thread Size 1 | M 10X1 |
| Thread Size 2 | F 10X1 |
| Weight | 0.115 kg |
| Container Type | Bag |
| Packaging length | 27 cm |
| Packaging width | 7.5 cm |
| Packaging height | 2 cm |
Shipping Details
| Weight | 0.114 Kg |
| Customs Code | 400942 |
| Country of Origin | Italy |
No longer available
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
ALFA ROMEO
Cross-Reference Numbers
ATE
BENDIX
172815B
BORG & BECK
BBH7373
BOSCH
1987476972
1987481176
CEF
512447
CORTECO
DELPHI
GIRLING
9002596
HP (ZEBRA)
BH10286
JURID
172815J
LPR
MEYLE
MGA
F5511
NK
8523110
TEXTAR
TRW
Fit Vehicles
ALFA ROMEO
26 vehicles
156
2000 - 2006
GT
2003 - 2010
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| GT (937_) 1.9 JTD (937CXN1B) | 2003-11 - 2010-09 | 110 | 150 | 1910 | |
| GT (937_) 1.9 JTD (937CXN1B, 937CXZ1B) | 2008-05 - 2010-09 | 125 | 170 | 1910 | |
| GT (937_) 2.0 JTS (937CXH11, 937CXH1A, 937CXT1A) | 2006-12 - 2010-09 | 119 | 162 | 1970 | |
| GT (937_) 2.0 JTS (937CXH1A, 937CXH11) | 2003-11 - 2010-09 | 121 | 165 | 1970 | |
| GT (937_) 3.2 GTA (937CXP1B) | 2003-11 - 2010-09 | 176 | 240 | 3179 | |
| GT (937_) 1.8 TS (937CXR1A) | 2003-11 - 2010-09 | 103 | 140 | 1747 |
Alternatives
€9.61
Dispatch on next business day
€12.98
Dispatch on next business day
€8.12
Dispatch on next business day
€7.53
Dispatch on next business day
€5.83
dispatch in 2 business days