Premium quality
No longer deliverable by the manufacturer
Dimensions and size
| Width | 42 | mm |
Specifications
| Brake System | TRW |
| Supplementary Article/Supplementary Info | with wheel brake cylinder |
| Piston Diameter | 22 mm |
| for brake disc diameter | 228 mm |
| Inner brake drum diameter | 228 mm |
| Mounting Type | Pre-assembled |
| Adjustment | with automatic adjustment |
| Weight | 2.76 kg |
| Packaging length | 23.6 cm |
| Packaging width | 21.6 cm |
| Packaging height | 9.8 cm |
| Trade Numbers | FSB526 |
Shipping Details
| Weight | 2.871 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | Italy |
No longer available